Соціальні виплати на дітей у 2020 році в Україні: останні новини

Зміна прожиткового мінімуму на наступний рік передбачає автоматичний перерахунок цілого ряду виплат. В числі інших зміняться і соц. виплати на дітей 2020 в Україні. Якими ж тоді будуть суми декретних, виплат по втраті годувальна? Чи збільшаться одноразові виплати після народження дитини та чи стане кращим  матеріальне становище дітей-інвалідів? Вичерпні відповіді на ці та деякі інші запитання спробуємо дати у цій статті.

Соціальна допомога дитині та ПМ 2020

Розмір прожиткового мінімуму визначається на основі резервів державного бюджету, рівня економічного зростання в країні, очікуваного курсу національної грошової одиниці, рівня цін, потреб та очікувань суспільства, середньої заробітної плати в країні та багатьох інших макро- та мікроекономічних показників. Вже протягом багатьох років поспіль в Україні цей показник визначається урядом та затверджується парламентом в рамках прийнятого бюджету на наступний рік. Окремо урядовці розраховують потреби дітей різного віку. Таким чином, соціальні виплати на дитину в Україні в 2020 році, будуть розраховуватись з урахуванням такого розміру прожиткового мінімуму:

  • для дошкільнят (0-6 років) – з першого дня року 1779грн., з 01.07 – 1859грн., з 01.12 – 1921 грн.;
  • для школярів і аж до повноліття (6-18 років) – з початку року – 2218грн., з 01.07 – 2318грн., з 01.12 – 2395грн.

Для осіб, котрим вже виповнилось 18 років, але вони продовжують навчання у вузі, держава передбачає використання того ж ПМ, що і для дітей шкільного віку.

Виплата декретних

Як повідомляють урядовці, декретні виплати для майбутніх мам будуть визначатись за старим варіантом. Як і в минулому році ці соц. виплати на дітей 2020 в Україні обчислюються як 100% середньоденний дохід жінки за останні пів року помножений на 126 календарних днів. Для тих, хто не має постійного доходу (в тому числі, й допомоги по безробіттю, стипендії тощо), сума декретних обчислюється за схемою: 25% від розміру ПМ для дорослого працездатного (з розрахунком за один день) помножено на 126 днів.

Таким чином, нескладно обчислити, що суми грошей за декретну відпустку будуть становити з початком 2020-го року 2207грн. за 126 днів. Якщо ж вагітність була багатоплідною, або самі пологи пройшли складніше, оплата здійснюється за 140 днів. Разом це – 2452 грн. Жінкам, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, держава гаранує відпустку у зв’язку із вагітністю 180 днів. Тому ця категорія жінок, може розраховувати на суму 3153 грн.

Повна сума виплачується одноразово.

В числі майбутніх мам, котрі мають право претендувати на грошові виплати під час декретної відпустки, є:

  • жінки-військові;
  • аспірантки;
  • ті, що перебувають на обліку в центрі зайнятості;
  • жінки, що втратили роботу внаслідок банкрутства чи ліквідації підприємства (установи);
  • домогосподарки, які взагалі ніде не працюють;
  • ФОПи, які не здійснюють відрахувань в Фонд страхування.

Нові дитячі виплати по народженню

Це одне із найскладніших та найактуальніших питань для молодих родин, яке вдалося вирішити наприкінці 2019-го року. Виплати на дитину в Україні по народженю, попри сутєве здорожчання усіх товарів та послуг, не змінювались вже понад 5 років. Про необхідність збільшення допомоги парламентарі та правозахисні організації говорили неодноразово. Нарешті, з першого дня нового року ситуація зміниться.

Так само, як і в попердні роки, матері після народження дитини будуть отримувати єдиноразову допомогу у розмірі 20-30% від загальної призначеної суми, та щомісячні виплати допоки малюку не виповниться 3 роки. Але, якщо раніше матері отримували однакові суми на усіх своїх дітей, то з 01.01.2020 року з народженням кожної наступної дитини їхня допомога буде в рази більшою.

На першу дитину: загальна сума – 100 000грн. (єдиноразова виплата – 25 000; щомісячний дохід – 2083грн.).

На другу дитину: загальна сума – 200 000грн. (перша сума – 50 000грн., наступні щомісячні платежі – 4166грн.).

На третю та наступних дітей: загальна сума – 400 000грн. (перша виплата – 100 000грн., щомісячні доходи – 8333грн.).

Проте не будуть вже видаватись породілям «бейбі-бокси». Варто нагадати, що такі, з ініціативи уряду Гройсмана, видавались на кожного новонародженого та вміщували найбільш необхідні для малюка речі та предмети. Сукупна вартість такого пакету речей – 5000 грн.

Також відмінено буде і доплату «на наню» у розмірі 500 грн. Така раніше гарантувалась мамам, що вийшли з декретної відпустки раніше дозволенного часу.

Допомога дітям, тати яких ухиляються від сплати аліментів

Не рідкісними є ситуації, коли горе-татусі відмовляються від сплати аліментів. До моменту поки суд не зобов’яже їх до ретельнішого виконання своїх обов’язків, держава фінансово підтримує дітей.

Так, максимальна сума, на яку може розраховувати матір на одну дитину дошкільного віку на початок 2020-го року становить 889,5 грн.

Для дітей у шкільному віці – 1109 грн.

Якщо в родині проживає кілька дітей, держава надає фінансову підтримку кожному.

Виплати одиноким татам та матерям

Останні новини про соц. виплати малозабезпеченим на дітей в Україні дають зрозуміти, що розраховувати їх потрібно за тією ж схемою, що і в минулому році:

Сума виплат на дитину = 100%ПМ на особу відповідного віку  – середньомісячний сукупний дохід родини із розрахунком на одну особу

Держава визначає максимальні суми:

  • для малюків дошкільного віку (0-6 років) – від 1779 грн.
  • для школярів (6-18 років) – щонайменше 2218грн.;
  • для повнолітніх, які продовжують навчання в вузі та не мають ще своїх сімей (18-23 роки) – 2102грн.

Допомога дітям-інвалідам

Соц. виплати дітям інвалідам в 2020 році в Україні залежать від:

  • віку дитини;
  • групи та підгрупи інвалідності;
  • призначення надбавок на догляд;
  • прождиткового мінімуму на поточний рік.

Звісно, обчислення потрібно здійснювати в кожному окремому випадку, однак, підсумовуючи, можна вказати на такі суми.

Для дітей, яким встановлено інвалідність, але без врахування доплат на догляд та інших надбавок – 1638 грн.

Для дітей з інвалідністю дошкільного віку з урахуваням надбавок – 2036 грн.

Для дітей шкільного віку із статусом інвалід, з урахуванням надбавок – 2256 грн.

Для дітей-інвалідів дошкільного віку, для котрих визначено підгрупу А, з доплатою – 2926 грн.

Для дітей-інвалідів шкільного віку, яким встановлено підгрупу А, з врахуванням надбавок – 3365грн.

Для осіб, що втратили здоров’я в дитинстві, та мають першу группу з підгрупою А (з урахуванням доплат) – 3365грн.

Для осіб, що стали інвалідами у дитинстві та мають першу группу інвалідності з підгрупою Б (з врахуванням доплат) – 2457 грн.

Для усіх інвалідів, котрим медична комісія визначила другу чи третю группу – 1638грн.

Допомога опікунам та піклувальникам на дитину

Відповідно до чинного законодавства, дитина, яка втратила батьків, або якщо вони перебувають у місцях поздавлення волі, хворіють чи позбавлені прав на дитину, а також діти-сироти мають право на отримання додаткових грошових виплат. Їх переказують на рахунок офіційного опікуна чи піклувальника.

Такі соціальні виплати на дітей в 2020 році в Україні залежить від віку дитини.

Для дошкільнят – 3558 грн.

Для школярів – 4436 грн.

В тому разі, якщо дитина вже отримує від державі будь-які інші виплати (зокрема, стипендію, пенсію по втраті годувальника, аліменти), сума виплат опікуну буде визначатись як різниця між запланованою сумою виплат для дитини відповідного віку та доходу.

До уваги не беруться соціальні виплати на дітей-інвалідів.

Пенсії по втраті годувальника

Абсолютно інша система розрахунку використовується, щоб визначити пособие на ребенка, який втратив свого годувальника. В цьому випадку основними показниками є: кількість дітей в родині та страховий стаж померлого.

В тому випадку, якщо покійний не встиг заробити на страхову пенсію, але має дітей, держава призначає їм соцільну пенсію. Така вже визначається на основі прожиткового мінімуму, але не для певної категорії дітей, а для особи, що втратила працездатність. З початку року така становить 1638грн.

Якщо в родині є одна дитина, що була на утриманні в годувальника, тоді соціальна пенсія становить 100% ПМ для непрацездатного, тобто 1638 грн. в міс.

Якщо дітей в родині двоє, тоді держава гарантує 120%, тобто 1966 грн.

Якщо троє та більше – 150%, а в грошах це 2457 грн.

Не варто забувати, що усі названі в статті суми виплат є лише мінімальними. Вони можуть збільшуватись відповідно до зміни прожиткового мінімуму. Як дає зрозуміти уряд, таких перерахунків протягом 2020-го року буде ще 2: в липні та в грудні.

Родини, які перебувають у скрутному матерілаьному становищі, можуть також розраховувати і да допомогу адресну чи індивідуальну. Для цього їм потрібно звернутись в органи соціального захисту, а також в органи місцевого самоврядування, районні та обласні адміністрації Президента, до конкретного депутата ВР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *