Як відпочиваємо на Новий рік 2019-2020 в Україні: графік свят і вихідних

Зимові свята – радість для кожної людини. І не лише тому, що в грудні приходить Святий Миколай, але й тому, що в цей період багато вихідних. Вдало спланувати свій зимовий відпочинок можна, знаючи в які дні уряд гарантує вихідні та новорічні свята в Україні 2020. Про це і поговоримо дальше.

Календар новорічних свят 2020 року

В грудні

  • 19.12 – свято Миколая. Це, мабуть, улюблене свято усіх малюків. Наприкінці 2019-го року святий завітає до дітлахів в ніч із середи на четвер. Дорослі будуть виходити на роботу відповідно до свого звичайного графіку.
  • 25.12 – католицьке Різдво. В Україні почало відзначатись на державному рівні всього кілька років тому.
  • 31.12 – переддень Нового року, а тому, робочий час повинне бути скороченим на 1 годину.

Оскільки 30.12 – це понеділок, а 31.12 – вівторок, то, щоб збільшити кількість нерозривних вихідних, уряд пропонує перенести відпрацювання на 21 та 28 грудня.

Передноворічні свята і вихідні в січні

  • 1 січня – Новий рік. В 2020-му році він припадає на середу.
  • 6 січня – Святий Вечір. Це особливо важливий для всього християнського світу день, однак в Україні він не вважається державним вихідним. Припадає шосте січня на понеділок, а тому більшість установ та підприємств будуть працювати. Разом із тим, Кабінет Міністрів висунув свою пропозицію до бюджетних установ: щоб не розривати тривалі вихідні, зробити 06.01 вихідним, але відпрацювати цей день в найближчу субботу – 11.01.
  • 7 січня – Різдво Христове. Як і в попередні роки, графік новорічних свят в Україні обов’язково включає цей день. Він припадає на вівторок. Таким чином, відпочивати українці зможуть із суботи по середу, 4 дні поспіль.
  • 8 січня – це велике релігійне свято, а тому важка праця християнам забороняється в цей день. Віряни відзначатимуть Собор Богородиці. Це не є офіційний вихідний.
  • 9 січня – свої іменини відзначатимуть усі хлопчики, названі на честь апостола та першомученика Стефана. Так само, як і попередній день, цей важається релігійним святом. Установи, банки, поштові відділення працюють за звичайним графіком.
  • 13 січня – Свято Меланки. Хоча ані до державних, ані до релігійних свят цей день жодним чином не відноситься, однак українці його дуже люблять. Це одне із тих свят, яке пов’язане із праслов’янським минулим українців. Молодь збирається в групи та весело святкує, дівчата ворожать, а хлопці ходять вулицями свого села та щедрують дівчатам.
  • 14 січня – суббота та свято Василія, а в народі – Старий Новий Рік.
  • 18 січня –Другий Святий вечір, або Щедрий вечір. Припадає на середину робочого тижня – середу. Звичайний робочий день.
  • 19 січня – Свято Хрещення Ісуса Христа (Водохреща). Припадає в 2020-му році на четвер. Хоча це робочий день, однак, ринки не будуть працювати 19.01.
  • 20 січня – Собор Івана Хрестителя.
  • 25 січня – свято великомучениці Тетяни.

Підсумувавши усі свята, можна відповісти скільки днів будуть тривати новорічні свята в Україні в 2020 році. Офіційних вихідних, гарантованих державою, беде всього 3 (01.01., 06.01, 07,01). Проте, якщо керівники організацій, підприємств та установ прислухаються до рекомендацій уряду та дозволять працівникам відпрацювати в інший період, відпочивати українці зможуть з 28.12.2019 по 02.01.2020, а також з 04.01.2020 по 08.01.2020.

Юридичні особливості новорічних вихідних

Варто звернути увагу на те, що пропозиції Кабінету міністрів щодо вихідних днів та перенесень носять лише рекомендаційний характер. Остаточне рішення приймають роботодавці.

Разом із тим, останні повинні дотримуватись основних вимог трудового законодавста. Зокрема й таких:

  • скорочуватись на 1 год. повинен робочий день напередодні свята, а також перенесені (для відпрацювання) дні;
  • не можна робити перенесення вхідного для працівників, які працюють 6 днів на тиждень;
  • напередодні вихідного при 6-денному робочому тижні тривалість робочого часу не може бути більшою, аніж 5 годин;
  • безперервний відпочинок кожного тижня повинен становити від 42 год.

Змінювати графік роботодавець, відповідно до статті 67 Кодексу законів про працю, не може без погодження з профспілкою. Відповідне розпорядження про зміну в графіку потрібно оформити хоча б за 2 місяці до запланованої дати.

Як відпочиваємо на новорічні свята в Україні: особливості святкування

2020-й рік, відповідно до китайського календаря, вважається роком Пацюка (криса, щур). І не простого, а саме білого. Незважаючи на огиду до цієї тваринки багатьох, в Китаї вона є символом першого знаку циклу. Оскільки дім – це для неї головне, то зустріти Новий рік найкраще в спокійній домашній атмосфері в кругу рідних людей.

Дрес-код на новорічну вечірку передбачає використання одягу та аксесуарів білого, молочного кольорів. Доречними стануть блискітки та хутро.

Криски полюбляють добре поїсти, а тому і новорічний стіл повинен бути багатим. Родзвинкою святкування можуть стати вишукані страви із улюбленого «мишачого» продукту – сиру.

Астрологи запевняють, що початок нового року стане успішним для усіх представників знаку Пацюк та Кінь. Вони володіють сильним характером, вміють дати відпор та високо цінуюють свою родину, дружбу, почуття.

Різдво Христове

В Україні Різдво Ісуса Христа є першим великим святом нового року. До нього готуються заздалегідь: ще з грудня 2019-го року буде тривати різдвяний піст. Різдво відкриває цикл зимових свят. Його справедливо можна назвати одним із наймістичнішим та найсимволічнішим. За біблійними свідченнями саме в цей день народився Ісус Христос. Він приніс собою людству надію на спасіння та прощення гріхів.

В Україні святкування цього дня – особливе. Воно оповине багатьма легендами, історіями та традиціями. Відзначаючи християнське свято Різдво, українці все ж зуміли зберегти і деякі елементи язичницьких традицій. Так, попри пісну вечерю із 12 страв в Святий Вечір, в хатах ставлять дідух. Це останній обжинковий сніп, що складається, здебільшого, із льону, жита, вівса, пщениці. Це давній оберіг, втілення язичницького бога Коляди.

Не менш цікаві й інші січневі свята – дні Меланки, Василя, Водохреща Ісуса, Тетянин день. Вихідні та святкові дні 2020 дають можливість провести більше часу з рідними та друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *