Погода на Новий рік 2020 на Україні – прогноз синоптика
В народі кажуть, як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш. Саме тому, підготуватись до цього дня варто як слід: обрати тематичне вбрання, приготувати багатий та смачний стіл, і, найголовніше, зібрати поряд найвірніших друзів чи родину. Вдало спланувати святкування можна, знаючи яка буде погодп в Україні на Новий рік 2020.
Прогноз метеорологів
Не зовсім традиційною для країни видасться погода в новорічну ніч. Як вже зараз запевняють українські метеорологічні центри, такого жаданого пухкого снігу ані в новорічну ніч, ані на Різдво побачити не доведеться. Дітвора не зможе зліпити снігову бабу та прокататись з гірки на санчатах. Проте не варто розчаровуватись, адже фактично в кожному обласному місті країни є свої льодові ковзанки, котрі працюють увесь сезон.
Що ж стосується температури повітря, то вона увесь тиждень до початку нового року та кілька днів після буде зі знаком плюс. 30 та 31 грудня повітря в день прогріється до +1 – +7℃. Вночі повітря охолодиться та досягне «нуля». Дещо холодніше, передбачають синоптики, буде в східних областях та в Карпатах. Вдень на термометрі жителі цих регіонів побачать +2-+3℃, в ночі – до -4℃.
Зміниться, обіцяють фахівці, ситуація вже з другого січня. Фактично, по усій країні температура опуститься до позначки -4-5℃ в день та -7-8℃ в ночі. Місцями добряче присипе снігом. Ще за кілька днів – напередодні православного Різдва – знову потепліє.
Погода на Новий рік 2020 в Україні від Леоніда Горбаня
Опираючись на свій досвід та спостереження, зовсім інший прогноз на новорічну ніч передбачає український синоптик Леонід Горбань. За його словами, справжній холод прийде в країну в другій половині грудня. Якщо в жовтні та листопаді холод та потепління постійно будуть чергуватися, то вже з 20-х чисел першого зимового місяця українцям виходити на вулицю без рукавичок та шапок не доведеться. Нічний мороз, на переконання синоптика, змусить опуститися позначки термометрів до -11-12℃ вже 22-25 грудня. Новорічна ніч буде сніжною та холодною, як і годиться для цієї пори року.
До -4-5℃ опуститься температура на саму новорічну ніч. Сніг випадатиме періодично. Найбільше його варто очікувати 28-30 грудня.
Народні прикмети для визначення погоди
Українці здавна користувались підказками живої природи для того, щоб з’ясувати чого чекати на наступний день. Скористатись народними порадами можна і для того, щоб передбачити прогноз погоди на Новий рік в Україні 2020.
Так, наші пращури пропонували запам’ятовувати дати перших похолодань. Вони вважали, що з моменту перших нічних заморозків до початку справжньої холодної зими повинен пройти місяць.
Пильніше придивитись потрібно до неба, адже воно здатне розкрити свої плани тим, хто вміє його читати. Якщо небо в грудні чисте та блакитне, то це свідчить про стабільність. Різкої зміни погоди в такому разі не передбачається. Хмари, що невпинно пливуть з північної сторони, вказують на швидке потепління. Зірки, що сяють в грудні особливо яскраво, вказують, що завтра буде дуже морозяно.
Якщо снігопад припинився ближче до вечора і небо не прояснилося, значить і на наступний день варто очікувати снігопаду.
Туманне коло, що з’явилось довкола Сонця, дає підказку, що незабаром почнеться хуртовина. Якщо поруч із небесним світилом помічаємо туманний стовп, то мороз буде сильнішим.
Велика завірюха розпочнеться, якщо напередодні Місяць був окутаний туманним колом.
Туман, що стелиться низько по землі за відсутності вітру, дає зрозуміти, що на вулиці потеплішає, або зовсім скоро піде сніг.
Своєю поведінкою про погоду на найближчий час говорять птахи та звірі. Так, снігурі, що прилітають в Україну у грудні повідомляють про наближення суворої сніжної зими. Голосно починають співати ці птахи (а ще частіше скрипіти), передчуваючи хуртовину та снігопад.
Передбачаючи різке похолодання, горобці припиняють блукати вулицею, а шукають собі схованки – під стріхою чи в іншому місці.
Накликаючи холод, активно себе взимку поводить сова. Її галас чути всю ніч.
На завірюху ворони збираються в купки та сідають ближче одна до одної. Якщо ж вони перелітають в напрямку міста чи села – то незабаром буде негода, і птахи потребують захисту. Якщо ж вони вирушають у напрямку від людей – значить можна розраховувати на теплу погоду.
На верхівку дерев сідають гави та каркають, якщо передчувають холод та мороз. На гілках посередині дерева вмощуються чорні птахи, відчуваючи вітер. На найнижчих гілках – якщо вітер буде особливо шквальним. А по землі вони блукають, коли розуміють, що через 2-3 дні буде потепління.
Активно кружляють та влаштовують ігри в повітрі птахи, розуміючи, що скоро відбудеться похолодання. Перед цим вони хочуть досхочу розім’яти свої крила.
Швидше сісти на своє сідало спішать кури, передчуваючи негоду. Тягне по землі свого хвоста півень, очікуючи снігопаду.