Якою буде погода на Великдень у 2020 році
Якою буде погода на Великдень – це питання, яке завжди цікавить багатьох людей. Велике свято, прекрасна пора року, зазвичай, хочеться щоб був гарний настрій і погода цьому лише сприяла. Так само це період початку роботи на земельних дільницях – городах, дачах, фермах. Кожному хто має відношення до вирощування різних рослинних культур на землі, не може бути нецікавим, що чекає їх у цьому весняному сезоні. У 2019 році весна була холодна, і в цілому погода не була сприятлива для роботи на землі. Так яка ж погода чекає нас у 2020 на Великдень? Зараз розберемо.
Прогноз погоди – справа сама по собі не з легких, особливо зараз, коли кількість катаклізм на планеті значно зросла буквально за кілька років, і передбачити погоду спираючись на виведені раніше фактори стає все складніше.
Практично завжди, перший місяць весни, досить холодний, а попередні кілька років доводять, що і зовсім березень як 4-й місяць зими, і в цьому році виключення не очікується.
Народні прикмети
Спостережливість і цікавість завжди були властиві людині, за своєю природою, і до погоди це теж відноситься безпосередньо. Так ще багато років тому, спостерігаючи за тваринами, визначали “настрій” погоди для кожного місяця. Наприклад, про відсутність морозів могли судити по перельоту дроздів – якщо він був ранній, значить морозів не буде.
Також, досить важко не помітити той факт, що синиці намагаються підлітати і селитися ближче до житла людей, коли очікується наближення холоду.
А якщо 8 березня вітер кардинально змінив напрямок і дув з західної сторони – це віщувало тепло. Так само всі знали, що раннє і різке потепління, як правило, нічого хорошого не несло, раннє тепло – чекай ще холодів.
Ще однією яскравою прикметою вважалося що швидкий прихід можна було очікувати в залежності від кількості птахів, що прилітають – чим їх більше прилітало тим раніше прийде і тепло. А завзяте щебетання цих птахів – обіцяло швидке сонечко і позбавлення від теплого верхнього одягу.
Також від людського погляду не могли сховатися і дикі звірі, спостерігаючи за їх поведінкою, також робили свої прогнози. Наприклад, хутрове забарвлення таких тваринок як зайці, лисиці – завжди давали людині чітке розуміння про те чи скоро тепло або навпаки несподіване похолодання. Зимовий світлий окрас говорив, що ще будуть холода, а темній про те, що тепло вже зовсім близько.
2020 рік не буде винятком і до нього також можна застосувати всі народні багаторічні спостереження. Поганою прикметою вважалося працювати на велике свято Благовіщення (7 квітня) – в цей час намагалися зовсім нічого не робити. Переживши холод цього періоду можна було сміливо очікувати тепла.
Час Великодніх днів завжди було періодом різної погоди “тут тобі дощ, тут тобі сонце” – таке явище спостерігається досі.
Що стосується сучасних синоптиків, то вони обіцяють нам не саму приємну весну цього року.
Перший місяць очікується морозний, а останній – посушливий. Дощів, пророкують не чекати.
Квітень буде холодним і сирим. Так що весняний настрій кожному доведеться створювати самостійно.
Попередні кілька років досить яскраво демонструють, що українські широти потроху втрачають поняття “сезон – осінь і сезон – весна”, вони з кожним роком зменшуються в своєму періоді. Тепер швидше за все зима переходитиме в літо і літо в зиму.
Але не дивлячись на всі прогнози синоптиків, будемо сподіватися, що погода не тільки на Великдень, а й весь сезон нас буде радувати теплими промінчиками сонця і приємним легким вітерцем.
Гарної Вам погоди!